top of page

Μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα του 10ου ομίλου

Διεξήχθη την Πέμπτη (10/4) η κλήρωση των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική και προέκυψε το πρόγραμμα του 10ου ομίλου.Επειδή δεν έχουν γίνει ακόμη γνωστοί όλοι οι πρωταθλητές, η κλήρωση έγινε με τις Ενώσεις.Αναλυτικά:

11 ΜΑΙ 2014

ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ     1- 0    (1-0 ημιχ)
 Ηλιόλουστος καιρός στο γήπεδο της Ερμούπολης  και  ικανοποιητική και η παρουσία του κόσμου που έδώσε το παρών στο γήπεδο.
ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Δυναμικά μπαίνει η ομάδα του Άγιαξ που στα πρώτα 3 λεπτά κέρδισε τρία κόρνερ τα οποία πέρασαν ανεκμετάλλευτα. Ο  Ηρακλής Θυμιανών  ισορροπήσε το παιχνίδι στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης.

Το σουτ του Βασιλάκη από τα 15 μέτρα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κώστα Συριανού στο 10ο λεπτό , Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο εικοσάλεπτο με τις δυο ομάδες να είναι στο μηδέν

στο 20'΄Ο Τελίδης αποχωρεί με αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού.

Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Αφεντής αποχωρεί ο BOLENA μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο στο 28΄.

ΓΚΟΛ: Ο Μπενίτο Σαγκινέτος ανοίγει το σκορ για την ομάδα  Αία  στο 29ο λεπτό  με απευθείας εκτέλεση φάουλ

Το σουτ του Ηλία Κώτση στο 52ο λεπτό πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Σαββίδη.

Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του Β μέρους. Το παιχνίδι είναι μέτριο από πλευράς θεάματος. Ο Άγιαξ κρατάει εύκολα το 1-0. Στο 70 λεπτό έχουμε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τους φιλοξενούμενους με την κεφαλιά του Μπαλή ύστερα από εκτέλεση φάουλ των παικτών του Ηρακλή.

Ο Κώστας Ζαμπετάκης περνάει στην θέση του Βασιλάκη στο 82ο λεπτό για την ομάδα των Θυμιανών.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ηρακλής ολοκληρώνει τις αλλαγές του με την είσοδο του Μονιού στον αγωνιστικό

88' : Ο Ηρακλής Θυμιανών μένει με δέκα παίκτες καθώς αποβάλετε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσαφάρας ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα στον Κώτση.

Δοκάρι για τον Άγιαξ με τον Μπαλόπιτα στο 90΄. Άτυχη στιγμή γιια  να καθαρίσει την υπόθεση νίκη.

Τέλος του αγώνα με την ομάδα να μπάινει με το <<δεξί>>  στα μπαράζ για την άνοδο στην  Γ' Εθνική.

ΑΙΑΣ  ΣΥΡΟΥ  : Συριανός, Μεμάς,Τσιριγώτης , Βάσαλος, Αναγνωστόπουλος, Μπαλοπήτας,Κώτσης , Μουράι ,Σαγκινέτος, Ρούσσος Σ, Ρούσσος Κ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΑΝΙΑΝΩΝ  :Σαββίδης,  Ζαμπετάκης ,Τσαφαράς,Μπαλής, Αφεντής , Τελίδης,Ζαμπετάκης Μ, Καιμάκης,Βασιλάκης , Γούτης, Τσαγκάτος .

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ  :ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ-ΔΕΛΗΘΟΔΩΡΗΣ (ΑΘΗΝΩΝ)

14 Μαι 2014

ΑΙΟΛΙΚΟΣ- ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ 2-0

Στό γήπεδο της  Καλλονής  ο Αιολικός  ξεκίνησε  τους αγώνες του σε αυτό το <<μίνι>> πρωτάθλημα φιλοξενώντας  την ομάδα της  Σύρου  που στην πρεμιέρα  ειχε νικήσει με 1-0 τον Ηρακλή  Θυμιανών  . Λόγω του οτι ο όμιλος  εχει 3 ομάδες  ο Αιολικός δεν

αγωνίστηκε στην  1η  αγωνιστική .

Αγιαξ  ΣΥΡΟΥ   :(Ρούσσος Γιώργος) Συριανός, Μεμάι, Τσιριγώτης, Βασάλος, Αναγνωστόπουλος, Μπαλόπητας, Κώτσης, Μουράι, Σαγκινέτος, Φουάσης, Ρούσσος Κ.

Διαιτητής: Κουντουριώτης, επόπτες: Μαντής-Νάκος (Δυτικής Αττικής)

O ΑΓΩΝΑΣ

Τα πρώτα 15' κύλισαν χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο

το παιχνίδι πάντως   είναι στο 0-0 στο 29ο λεπτό.Ο  Αιολικός έχει τον αέρα με το μέρος του. Συνεχίζει να πιέζει και ενώ στο 42ο λεπτό το σκόρ  ήταν  0-0 , σκορ που έμεινε έως στην λήξη του α' ημιχρόνου χωρίς πάντως την μεγάλη φάση και τους γηπεδούχους   να εχουν την εδαφική υπεροχή  αλλά  χωρίς ουσία .  Στο 55' οι φιλοξενούμενοι  είχαν δοκάρι με τον Κώτση   και  μέχρι  το 72'  κράτησαν την εστία  τους  ανέπαφη  . Στο 80' με εύστοχο κτύπημα πέναλντι οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκόρ με τον Λαλά με τους φιλοξενούμενους πάντως να διαμαρτύρονται  οτι ο αμυντικός ήταν πεσμένος στο έδαφος οταν έγινε το χέρι. Στο 84' ο ίδιος παίκτης  έκανε το 2-0  δίνοντας  την νίκη στην ομάδα της  Μυτιλήνης

Τ

21 ΜΑΙ 2014

ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ  Γ' ΕΘΝΙΚΗ Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ

Με το ένα «πόδι» στην Γ Εθνική βρίσκεται από σήμερα ο Αιολικός που νίκησε 5-0 τον Ηρακλή Θυμιανών στη Χίο

για την 3η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ του 10ου ομίλου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Μυτιλήνης έφτασε τους 6 βαθμούς και προπορεύεται του ομίλου.
Το γρήγορο γκολ του Αιολικού από τον Μπαράκη έλυσε τα πόδια των φιλοξενουμένων που μετέτρεψαν το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο.
Στο 54ο λεπτό ο Μιχαλάκης έκανε το 2-0 για την ομάδα του Αιολικού. Λίγα λεπτά αργότερα ο Μιχαλάκης με πλασέ έκανε το 0-3.
Στο 64ο λεπτό ο Σεραφίγκος έκανε το 4-0 για την ομάδα της Μυτιλήνης. Ο Αιολικός δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 76ο λεπτό ο Συβρής έκανε το 5-0.
Διαιτητές: Γκάμαρης, Χριστοδούλου-Δανέζης (Αθηνών)

Ηρακλής Θυμιανών-Αιολικός 0-5

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σαββίδης, Ζαμπετάκης, Τσαγκάτος, Ζώης, Μπαλής, Τελλίδης, Κυδωνάκης, Καϊμάκης, Βασιλάκης, Γούτης, Μπολένα

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Γόμος, Μουτζούρης, Μπαράκης, Καπταγιάννης, Γκιάτα, Καδής, Διονυσάτος, Λαλάς, Μαλακός, Μιχαλάκης, Σεραφίγκος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αιολικός Μυτ. 6β. (7-0) 2αγ.
Άγιαξ Σύρου 3β (1-2) 2αγ.
Ηρακλής Θυμ. 0β. (0-6) 2 αγ.

28 ΜΑΙ 2014

ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ 1-0 (Σαγκινέτος 29΄)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ-ΔΕΛΗΘΟΔΩΡΗΣ (ΑΘΗΝΩΝ)

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

ΤΕΛΟΣ!!!! Ο Άγιαξ πήρε τη νίκη 1-0 με γκολ του Σαγκινέτου από το πρώτο μέρος.

14.00: Δοκάρι για τον Άγιαξ με τον Μπαλόπιτα στο 90΄. Άτυχη στιγμή για την ομάδα μας να καθαρίσει την υπόθεση νίκη.13.58: Ο Ηρακλής Θυμιανών μένει με δέκα παίκτες καθώς αποβάλετε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσαφάρας ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα στον Κώτση.

13.55: Στο 85ο λεπτό ο Ηρακλής έφτασε κοντά στην ισοφάριση. Η άμυνα του Άγιαξ ολιγώρησε και ο Ζαμπετάκης από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Συριανού.

13.53: Ένα λεπτό αργότερα ο Ηρακλής ολοκληρώνει τις αλλαγές του με την είσοδο του Μονιού στον αγωνιστικό χώρο.13.52: Ο Κώστας Ζαμπετάκης περνάει στην θέση του Βασιλάκη στο 82ο λεπτό για την ομάδα των Θυμιανών.

13.45: Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του Β μέρους. Το παιχνίδι είναι μέτριο από πλευράς θεάματος. Ο Άγιαξ κρατάει εύκολα το 1-0...

13.39: Στο 70 λεπτό έχουμε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τους φιλοξενούμενους με την κεφαλιά του Μπαλή ύστερα από εκτέλεση φάουλ των παικτών του Ηρακλή.

13.36: Στο 66ο λεπτό έχουμε την δεύτερη αλλαγή για τον Άγιαξ. Στη θέση του Σαγκινέτου περνάει ο Βαμβακούσης.

13.32: Στο 62ο λεπτό έχουμε την δεύτερη καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή στο παιχνίδι, με το σουτ του Ζαμπετάκη να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Συριανού.

13.26: Έχουμε την πρώτη αλλαγή για την ομάδα του Γιώργου Ρούσσου. Ο Μπογκντάν περνάει στη θέση του Γιάννη Ρούσσου στο 57ο λεπτό.

13.22: Το σουτ του Ηλία Κώτση στο 52ο λεπτό πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Σαββίδη.

13.18: Ελέγχει το παιχνίδι στο χώρο της μεσαίας γραμμής ο Άγιαξ στα πρώτα 3 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

13.14: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

12.57: Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Άγιαξ να προηγείται 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαγκινέτου στο 29ο λεπτό.

12.47: 1-0 παραμένει το σκορ στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης.

12.39: ΓΚΟΛ: Ο Μπενίτο Σαγκινέτος ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας στο 29ο λεπτό.12.37: Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Αφεντής αποχωρεί ο BOLENA μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο στο 28΄.

12.34: Σέντρα του Κάρολου Ρούσσου διώχνει ενστικτωδώς ο Σαββίδης στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα μέχρι τώρα στο 24ο λεπτό.

12.32: Ο Τελίδης αποχωρεί με αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού.

12.30: Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο εικοσάλεπτο με τις δυο ομάδες να είναι στο μηδέν. Πέντε κόρνερ έχει κερδίσει η Συριανή ομάδα...

12.21: Το σουτ του Βασιλάκη από τα 15 μέτρα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κώστα Συριανού στο 10ο λεπτό.

12.20: Ο Ηρακλής Θυμιανών έχει ισορροπήσει το παιχνίδι στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης.

1 ΙΟΥΝ 2014

ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ  1-2

Επιστροφή στην Γ'  Εθνική   για την ομάδα της Μυτυλήνης που πέρασε και απο την  Ερμούπολη

ΡΟΗ  ΑΓΩΝΑ

ΟΙ  Συνθέσεις

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κομνηνός): Γόμος, Γκιάτας, Μουτζουρής, Καπταγιάννης, Ν. Μπαράκης, Καδής, Διονυσάτος Θ, Λαλάς, Μιχαλάκης, Μαλακός, Σεραφίγκος.

ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ (Ρούσσος): Συριανός, Μεμάι, Τσιριγώτης, Βασάλος, Αναγνωστόπουλος, Μπαλόπητας , Κώτσης, Μουράι, Σαγκινέτος, Ρούσσος Κ., Μπογκντάν.

Ο Κώτσης δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση στην πρώτη καλή ευκαιρία του Άγιαξ στο 3ο λεπτό.

Ο Άγιαξ διαμαρτύρεται για πέναλτι σε καθαρό χέρι των φιλοξενουμένων μέσα στην περιοχή.

21ο λεπτό τις αναμέτρησης. Ο Άγιαξ είναι καλύτερος του Αιολικού αλλά το «καθαρό» πέναλτι που δεν καταλογίστηκε υπέρ της Συριανής ομάδας κρατάει το παιχνίδι στο 0-0.

23 ο λεπτό Η πρώτη καλή ευκαιρία για τον Αιολικό με το σουτ του Σεραφίγκου να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Συριανού.

27  λεπτό     Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Σαγκινέτος εκτέλεσε το φάουλ αλλά ο Βασάλος δεν πρόλαβε να εκτελέσει από πλεονεκτική θέση.

1-0  ο Άγιαξ με τον Ηλία Κώτση. Ο Κάρολος Ρούσσος δημιούργησε και ο Ηλίας Κώτσης πλάσαρε στην κενή εστία για το 1-0 στο 32ο λεπτό.

Στην κόντρα ο Αιολικός που κερδίζει πέναλτι στο 36ο λεπτό. Ο Διονυσάτος ισοφαρίζει 1-1.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Άγιαξ-Αιολικός 1-1 και πλέον η ομάδα της Συρου χρειάζεται  3 τέρματα.

50 ' Η κεφαλιά του Σεραφίγκου περνάει άουτ στην πρώτη καλή ευκαιρία του Β μέρους για την ομάδα του Αιολικού.

58'  Το σουτ του Μπαλόπιτα αποκρούετε πάνω στην γραμμή από τους αμυντικούς του Αιολικού.

60 ': Παραμένει στο 1-1 το παιχνίδι. Ο διαιτητής Σφακιανάκης έχει δώσει 2 κόκκινες και πάρα πολλές κίτρινες στον Άγιαξ χάνοντας τελείως τον έλεγχο του αγώνα.

64' : Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μεμάι. Ο Άγιαξ συνεχίζει με 10 παίκτες από ανύπαρκτη δεύτερη κάρτα.

65': Κόκκινη κάρτα και στον Αναγνωστόπουλο από αντικανονικό μαρκάρισμα στον αντίπαλο του. Πάντως αυτή η υπόδειξη ήταν σωστή. Ο Άγιαξ συνεχίζει με 9 παίκτες.

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ από τον Μπογκντάν με το σουτ του να περνάει λίγο άουτ.

80 ' : Ο Γκιάτα κάνει το 2-1 για τον Αιολικό λίγα λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του αγώνα.