top of page

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΜΠΑΡΑΖ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ

Διεξήχθη την Πέμπτη (10/4) η κλήρωση των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική και προέκυψε το πρόγραμμα του 5ου ομίλου.Επειδή δεν έχουν γίνει ακόμη γνωστοί όλοι οι πρωταθλητές, η κλήρωση έγινε με τις Ενώσεις.Αναλυτικά

ΙΣΟΠΑΛΙΑ  Η ΑΝΑΤΟΛΗ

Χρυσή ευκαιρία να ξεκινήσει νικηφόρα τη διαδικασία των μπαράζ για την άνοδο στη Γ' Εθνική έχασε η Ανατολή.
Παίζοντας στην έδρα της η ομάδα του Νίκου Γκούρα έμεινε στο 0-0 με το Φλαμούλι.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να πετύχουν το γκολ κερδίζοντας πέναλτι στο 12' Όμως ο Μπούρμπος νικήθηκε από τον Ντάσκα.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά στην επανάληψη την υπεροχή την είχε η Ανατολή.
Τη μεγαλύτερη όμως φάση στο δεύτερο 45λεπτο την είχε το Φλαμούλι με δοκάρι του Α. Τσούκα.

ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6' Ο Ντούβλης εκτέλεσε φάουλ, κεφαλιά του Μπασιάκα άουτ.
11' Ο Ζήσης έκανε το σουτ και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σαμαρά. Ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι.
12' Ο Μπούρμπος εκτέλεσε το πέναλτι αλλά απέκρουσε στη γωνία ο Ντάσκας.
19' Εξ' επαφής πλασέ του Τσούκα Ε. ο Γιαννούσης έδιωξε.
23' Σουτ του Τσιούρη πάνω από τα δοκάρια.
27' Ο Ντούβλης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πέρασε άουτ.
35' Φάουλ του Μπούρμπου απομάκρυνε ο Ντάσκας.
44'Ο Ντούβλης τη σέντρα, ο Τσούκας Ε. την προβολή, γκολ αλλά είχε υποδειχθεί οφσάιντ.
45' Ο Ντούβλης το σουτ, έδιωξε ο Γιαννούσης.
51' Ο Μπούρμπος έβγαλε στον Γκαρτζονίκα αλλά μπλόκαρε εγκαίρως ο Ντάσκας.
58' Σουτ του Τσιούρη άουτ.
60' Ο Οικονόμου έβγαλε στον Ναυρόζογλου ο οποίος ανακόπηκε την τελευταία στιγμή από αμυντικό.
69' Ο Τσούκας Α. σούταρε και η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι του Γιαννούση.
83' Σουτ του Τσιούρη άουτ.
90+ Σουτ του Τσούκα Ε. μπλόκαρε ο Γιαννούσης.

Διαιτητής: Αθανασίου με βοηθούς τους Σαρλή και Γαρδικιώτη από την Άρτα.
ΑΝΑΤΟΛΗ (Νίκος Γκούρας): Γιαννούσης, Τσακανίκας, Γκαρτζονίκας, Λισγάρας, Οικονόμου, Μπίζιος, Τσιούρης, Ζήσης (64' Μούλιας), Μώκος, Μπούρμπος (84' Λώλος), Ναυρόζογλου (73' Μπιστιόλης).
ΦΛΑΜΟΥΛΙ (Τάκης Ρούσσας): Ντάσκας, Χατζηνικόλας, Σαμαράς, Μαλιάρας, Ρούμπος, Μπασιάκας, Χοντζάι (83' Κοτσώνας), Τσούκας Α., Τσούκας Ε., Ντούβλης (90' Σταματούκος), Καραΐσκος (54' Γκαντιάς).

15  ΜΑΙ  2014

ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΚΑΙ  ΔΟΞΑ

Και το δεύτερο παιχνίδι της Ανατολής στα μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική ήταν χωρίς σκορ.

Στο Δημοτικό Στάδιο Γαρδικίου η ομάδα του Νίκου Γκούρα έμεινε στο 0-0 με τη Δόξα.
Ο αγώνας ήταν μέτριος ποιοτικά με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν παρά ελάχιστες φάσεις για γκολ.
Η Ανατολή είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο ενώ αν και δέχτηκε πίεση στην επανάληψη, δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα.
Την επόμενη Τετάρτη για την 3η αγωνιστική, η Ανατολή θα δώσει ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τους Συναράδες.

Με δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία χωρόις γκολ συνέχισε την προσπάθεια της στα μπαράζ η Ανατολή. Στο Δημοτικό Στάδιο Γαρδικίου αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με την τοπική Δόξα.

Την πρώτη νίκη του πήρε το Φλαμούλι με 2-1 επί του ΑΟ Συναράδων.

Νέα ισοπαλία για την Ανατολή, πιο κοντά στην άνοδο το Φλαμούλι

Ακόμη ένα βαθμό πήρε στη συγκομιδή της η Ανατολή στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στη Γ' Εθνική.

Για την 3η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ, αναδείχτηκε ισόπαλη στην Κέρκυρα με τον ΑΟ Συναράδων με σκορ 1-1.
Στο πλαίσιο της ίδιας αγωνιστικής, το Φλαμούλι νίκησε τη Δόξα Γαρδικίου με 1-0 και έκανε σημαντικό βήμα κατάκτησης της πρώτης θέσης στον όμιλο και ανόδου στην κατηγορία.
Την επόμενη Τετάρτη (28/5) υποδέχεται μάλιστα την Ανατολή.

Δοξά Γαρδικίου 0-3 1

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η - Τετάρτη 28 Μαΐου 2014 - 17:00)
Φλαμούλι-Ανατολή
Δόξα Γαρδικίου-ΑΟ Συναράδων

28 Μαι 2014

ΒΗΜΑ ΑΝΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΦΛΑΜΟΥΡΙ

Την ήττα με 3-0 από τo Φλαμούλι γνώρισε η Ανατολή, αποτέλεσμα που φέρνει τους Τρικαλινούς κοντά στην άνοδο στη Γ' Εθνική, αν καταφέρουν να αποσπάσουν βαθμό στην Κέρκυρα την Κυριακή.

Η Ανατολή αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές από το 57' λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Λισγάρα.

Χάθηκαν οι όποιες πιθανότητες είχε για την άνοδο στη Γ' Εθνική για την Ανατολή. Η ομάδα του Νίκου Γκούρα υποτάχθηκε με σκορ 3-0 στο Φλαμούλι το οποίο πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη που το φέρνει πολύ κοντά στην Γ'.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησαν για ένα γρήγορο γκολ. Όμως η Ανατολή κατάφερε να διατηρήσει το μηδέν στην άμυνα και να ισορροπήσει.Το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.Όμως τα πράγματα άλλαξαν δραματικά στην επανάληψη. Στο 56' ο Λισγάρας αντίκρισε τη 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε αφήνοντας την Ανατολή με αριθμητικό μειονέκτημα.Το Φλαμούλι το εκμεταλλεύτηκε και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 57' με εκτέλεση φάουλ στο "Γ" από τον Ντούβλη.Στο 73' με κεφαλιά του Βαγγέλη Τσιούκα μετά από κόρνερ ήρθε το 2-0.Στο 93' ο Β. Τσιούκας ανατράπηκε από τον Γιαννούση. Ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.Διαιτητής: Γιώργος Τζοβάρας από τη Φθιώτιδα. Βοηθοί οι Ανέστης Δουδούμης και Χρήστος Δοσκορής επίσης από τη Φθιώτιδα.

ΦΛΑΜΟΥΛΙ (Τάκης Ρούσσας): Ντάσκας, Χατζηνικόλα, Σαμαράς (79' Γκαγκαστάθης), Μάλλιαρης, Ρόμπας, Μπασιάκας, Χοτζάι (84' Κουτσώνας), Τσιούκας, Τσιούκας Β., Ντούβλης, Καραίσκος (60' Γκαντιάς).

ΑΝΑΤΟΛΗ (Νίκος Γκούρας): Γιαννούσης, Μπάφας, Γκαρτζονίκας, Λισγάρας, Μπίζιος, Τσιουρής, Μούλιας (75' Χριστοφορίδης), Μώκος, Ναυρόζογλου, Μπούρμπος (84' Ντόμορης), Μπιστιόλης.

Δοξά Γαρδικίου  1

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η - Κυριακή 1 Ιουνίου 2014 - 17:00)ΑΟ Συναράδων-ΦλαμούλιΑνατολή-Δόξα Γαρδικίου

1 ΙΟΥΝ 2014

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΤΟΛΗ  ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΑΔΕΣ

Καταιγιστική ήταν η Ανατολή στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής κόντρα στο Γαρδίκι. Η ομάδα του Νίκου Γκούρα έφτασε εύκολα στην πρώτη της νίκη στα μπαράζ για την άνοδο στη Γ' Εθνική, με σκορ 6-2, αν και αδιάφορη βαθμολογικά.

Στο μεταξύ, στο κόλπο της ανόδου μπήκαν οι Συναράδες οι οποίοι νίκησαν το Φλαμούλι και το έπιασαν στην κορυφή.

'Ετσι η τελευταία αγωνιστική με την Ανατολή έχει μεγάλη βαθμολογική σημασία, την ίδια ώρα που το Φλαμούλι ταξιδεύει στο Γαρδίκι.

Δοξά Γαρδικίου 2-10 1

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η - Τετάρτη 4 Ιουνίου - 17:00)

Ανατολή-ΑΟ Συναράδων

Δόξα Γαρδικίου-Φλαμούλι

4 ΙΟΥΝ 2014

ΤΟ ΦΛΑΜΟΥΡΙ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Το Φλαμούλι πανηγύρισε την άνοδο στη Γ' Εθνική, την ίδια ώρα που ο ΑΟ Συναράδων "αυτοκτονούσε" στην Ανατολή.

Στο Δημοτικό Γήπεδο Ανατολής ο αγώνας έληξε με 0-0 με τους φιλοξενούμενους να "σκοντάφτουν" στα δοκάρια, την ίδια ώρα που το Φλαμούλι έκανε πάρτι ανόδου στο Γαρδίκι (2-6).

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:Ανατολή-ΑΟ Συναράδων 0-0 Δόξα Γαρδικίου-Φλαμούλι 2-6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Φλαμούλι 13-6          13

ΑΟ Συναράδων 8-4  11

Ανατολή 7-6     7

Δοξά Γαρδικίου 4-16 1

ΑΝΑΤΟΛΗ - ΑΟ ΣΥΝΑΡΑΔΩΝ  0-0

Με το ισόπαλο 0-0 κόντρα στον ΑΟ Συναράδων ολοκλήρωσε την παρουσία της στα μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική, η Ανατολή.

Το αποτέλεσμα αυτό έβαλε "ταφόπλακα" στις ελπίδες που είχαν οι Κερκυραίοι για άνοδο αφού την ίδια ώρα το Φλαομούλι πέρναγε με περίπατο από τη Θεσπρωτία.Ο ΑΟ Συναράδων που "καίγονταν" για το διπλό, πίεσε, δημιούργησε φάσεις, αλλά σκόνταψε στα δοκάρια σημαδεύοντας τα τρις!Και στο Α'΄αλλά και στο Β' ημίχρονο ήταν καλύτεροι οι Συναράδες και είχαν περισσότερες ευκαιρίες.Η μεγαλύτερη στο πρώτο 4λεπτο ήρθε στο 23' όταν ο Πετρόγιαννης έβγαλε τη σέντρα, ο Βλάχος Γ. έκανε το σουτ, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι, και στην επαναφορά, σούταρε ο ίδιος άουτ.Ίδιο το σκηνικό στην επανάληψη.Στο 59' προβολή του Σφακιανάκη στη συμβολή των δοκαριών η μπάλα.Στο 74' σουτ του Σφακιανάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.Στο 88' αποβλήθηκε ο Οικονόμου με απευθείας κόκκινη (χτύπησε τον Σφακιανάκη με αγκωνιά) και η Ανατολή ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές.

Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης). Βοηθοί: Τσιαμπαζής-Τζουβάρας (Κοζάνη).

ΑΝΑΤΟΛΗ (Νίκος Γκούρας): Γιαννούσης, Λώλος (57' Χριστοφορίδης), Γκαρτζονίκας, Λισγάρας, Οικονόμου, Μπίζιος, Τσιούρης, Μώκος, Ναυρόζογλου, Μπιστιόλης, Μούλιας (65' Μπούρμπος).

AO ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ (Μιχάλης Πάγκαλης): Ζάχος, Βιτουλαδίτης, Γραμμένος, Πετρόγιαννης (85 Παπαναγιώτου), Πάγκαλης Α., Πάγκαλης Π., Βλάχος Γ., Βλάχος Σ., Κονισπολιάτης, Σφακιανάκης, Κατσιλιάνης.