top of page
  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΜΠΑΡΑΖ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Διεξήχθη την Πέμπτη (10/4) η κλήρωση των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική και προέκυψε το πρόγραμμα του 1ου ομίλου.Επειδή δεν έχουν γίνει ακόμη γνωστοί όλοι οι πρωταθλητές, η κλήρωση έγινε με τις Ενώσεις.Αναλυτικά:

10  Μαι 2013

Κεραυνός Πέρνης-Μ. ΑλέξανδροςΙάσμου   2 -1  (1-1 ημιχ.)

Ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, πρωταθλήτής Ροδόπης, αντιμετωπίσe  στην πρεμιέρα εκτός έδρας την Πέρνη, πρωταθλήτρια της Καβάλας, μια ομάδα που βρίσκεται στην περιφέρεια του Δήμου Νέστου, δίπλα από την Χρυσούπολη. Για αυτό και το παιχνίδι διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο της Χρυσούπολης, που δηλώθηκε ως έδρα.  Ο καιρός  ήταν βροχερός και έγινε παρουσία 200 περίπου φιλάθλων

ΟΙ ενδεκάδες των δύο ομάδων

Κεραυνός Πέρνης (Μαλαματάς): Χατζηγεωργίου, Σαμανίδης, Μπουλγουράς, Σιαματάς, Γεωργιάδης, Καζάρας, Μοσχοφίδης, Σουκρή Ογλού, Σαββίδης, Θωμαΐδης, Βασιλειάδης

Μ.Α. Ιάσμου (Δίγκας): Μπαϊράμ Ισμαήλ, Βαλσαμής Γιαπρακτσής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Χατζητουλούσης, Αμέτ Ερκάν, Κακουλίδης, Μορφακίδης

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν  ο κ. Λυμπούδης και βοηθοί του οι Κατσικογιάννης και Παπαδόπουλος Π., όλοι τους από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας.

ΡΟΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ

Δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι στον αγώνα   και  πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδ στο 7' Ο Μοσχοφίδης θα επιχειρήσει μακρινό σουτ, η μπάλα θα σκάσει στο βρεγμένο τερέν (εδώ και 2-3 λεπτά η βροχή σταμάτησε) και θα φύγει δίπλα από το δοκάρι του Μπαϊράμ Ισμαήλ. Στο  12' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Τη θέση του Σιαματά που τραυματίστηκε πήρε ο Παπαδόπουλος

Στο  13' Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης. Ο Μοσχοφίδης θα κάνει το σουτ, θα διώξουν όμως οι αμυντικοί του Ιάσμου πάνω στη γραμμή και η μπάλα θα βγει κόρνερ. Στην εκτέλεση ο Βασιλειάδης θα βρεθεί μόνος στην περιοχή και με σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Κεραυνός Πέρνης - Μ.Α. Ιάσμου 1-0.

18' Οι παίκτες του Ιάσμου θα ζητήσουν πέναλτι καθώς το σουτ που επιχείρησε ο Αρχοντής βρήκε σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης που ήταν κοντά στη φάση δείχνει παίζεται.

32' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ίασμο που έχει ισορροπήσει το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά. Ο Βαλσαμής θα εκτελέσει ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, ο Χατζηγεωργίου θα διώξει με γροθιές, η μπάλα θα στρωθεί στον Ξενάκη το σουτ του οποίου θα φύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

40'  Iσοφαρίζει σε 1-1 ο Ίασμος. Μακρινό φάουλ του Ερκάν, ο Κακουλίδης με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στο Γ και θα ισοφαρίσει. Κεραυνός Πέρνης - Μ.Α. Ιάσμου 1-1.

45+1' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Κεραυνός Πέρνης - Μ.Α. Ιάσμου 1-1.

55' Μπαλιά του Κακουλίδη στον κενό χώρο, ο Μορφακίδης θα βρεθεί απέναντι από τον Χατζηγεωργίου ο οποίος με αυτοθυσία θα πέσει στα πόδια του επιθετικού του Ιάσμου και θα διώξει. Από την φάση αυτή έχει προκληθεί τρίλεπτη διακοπή, καθώς τραυματίστηκαν και οι δύο παίκτες.

58' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Κεραυνό Πέρνης. Ο τερματοφύλακας της ομάδας Χατζηγεωργίου δεν μπορεί να συνεχίσει το παιχνίδι μετά την σύγκρουση που είχε με τον Μορφακίδη και τη θέση του κάτω από τα δοκάρια παίρνει ο Γαβριήλ.

70' Κεφαλιά του Βασιλειάδη, ο Γιαννόπουλος θα διώξει πάνω στην γραμμή και θα κρατήσει το 1-1.

73' Μπαλιά του Μορφακίδη στον κενό χώρο, ο Χατζητουλούσης θα σουτάρει, όμως ο Γαβριήλ θα διώξει με τα πόδια.

76' Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μουρατίδης θα πάρει την θέση του Θωμαΐδη.

80' Με δέκα παίκτες θα μείνει ο Ίασμος, καθώς ο Προδρομίτης θα αντικρίσει την απευθείας κόκκινη για αντιαθλητικό μαρκάρισμα από πίσω.

81' Ο Μουρατίδης θα σουτάρει μέσα από την περιοχή, αποκρούει ενστικτωδώς ο Μπαϊράμ.

83' Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης. Ο Σαββίδης με γυριστό σουτ θα στείλει την μπάλα στο δεξί Γ της εστίας του Ιάσμου. Κεραυνός Πέρνης - Μ.Α. Ιάσμου 2-1.

88' Πρώτη αλλαγή για τον Ίασμο. Στη θέση του Γιαπρακτσή μπαίνει ο Λιάρος.

.

90' Εφτά θα είναι τα λεπτά των καθυστεήσεων.90'+7' Τέλος του αγώνα. Με το αριστερό ξεκινάει τις υποχρεώσεις του ο Μ.Α.Ιάσμου την φετινή του προσπάθεια να ανέβει στη Γ' Εθνική κατηγορία. Τελικό αποτέλεσμα: Κεραυνός Πέρνης - Μ.Α. Ιάσμου 2-1.

ΠΗΓΗ  : ThrakiSportS

14 Μαι 2014
Αρης Αβάτου - Κεραυνός Πέρνης   0-2

Παρουσία  400 περίπου θεατών   διεξήχθει  στα  Μάγγανα   το παιχνίδι με την ομάδα της  Πέρνης  να διπλασιάζει  τις νίκες της

Στό  5'  μόλις  στην πρώτη επίθεση της πρωταθλήτριας Καβάλας, με σουτ του Σαββίδη, ανοίγει το σκορ σε βάρος του πρωταθλητή Ξάνθης. Αρης Αβάτου - Κεραυνός Πέρνης 0-1.

Αναγκαστική αλλαγή για το Άβατο στο 23'. Έξω ο Κομεσίδης με θλάση, στην θέση του ο Μπουνταγκίδης

Πέντε λεπτά πριν το τέλος, ο δυνατός αέρας  επηρεάζει τις προσπάθειες των παικτών. Πάντα προηγούνται οι φιλοξενούμενοι

Γκολ ο Κεραυνός Πέρνης στα Μάγγανα. Σέντρα Σαββίδη, κεφαλιά Μουρατίδη και με την συμπλήρωση 45 λεπτών στο παιχνίδι διαμορφώνεται το Άρης Αβάτου - Κεραυνός Πέρνης 0-2.

Στα Μάγγανα, μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου με τον Παλαντίν στο 56ο λεπτό, ο οποίος με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέρασε στην θέση του αμυντικού Γιώργου Βασιλειά

Δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, παραμένε το 0-2 αλλά ο Άρης  Αβάτου που έχει κλείσει τις αλλαγές του, στο δεύτερο ημίχρονο πιέζε, είχε την υπεροχή, έχάσε ευκαιρίες και διαμαρτύρεται για την διαιτησία για τουλάχιστον μία φάση στην οποία οι άνθρωποί του ζήτησαν πέναλτι.

ΑΒΑΤΟ: Βαρταπετσιάν, Βασιλειάδης Γ, Καρασερίδης, Κομεσίδης, Μπαϊρακταρίδης, Βασιλειάδης Μπ., Δόντσος, Χιώτης, Κοτόπουλος, Χιονίδης, Βασιλειάδης Τζ.

ΠΕΡΝΗ: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Βουδούρας, Τσιαματάς, Γεωργιάδης, Καζάρας, Μοσχοφίδης, Σουκρή Ογλού, Σαββίδης, Μουρατίδης, Βασιλειάδη Στ.

21  ΜΑΙΟΥ 2014

ΑΡΗΣ  ΑΒΑΤΟΥ -  Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΙΑΣΜΟΥ   0- 3

Τρίτη αγωνστική με τον Άρη Αβάτου να φιλοξενεί τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου σε ένα κρίσιμο παιχνίδι με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομο για τις δύο ομάδες, καθώς μόνο έτσι θα μείνουν ζωντανές στο κυνήγι της ανόδου στη Γ' Εθνική. Οι δύο πρωτοπόροι της βαθμολογίας θα διασταυρώσουν αύριο (22/5) τα ξίφη τους στη Χρυσούπολη με τον Κεραυνό Πέρνης να υποδέχεται τον Εθνικ

Διαιτητές της αναμέτρησης που θα διεξαχθεί στα Μάγγανα, είναι ο Τρακαλιάνης από τις Σέρρες, με επόπτες τους Παράσχου και Γιάντση.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Αρης Αβάτου: Ράπτης, Βασιλειάδης Χ., Μπουντακίδης, Χιώτης, Μπαιρακταρίδης, Μαραντάς, Δόντσος, Καρασερίδης, Παλατίν, Χιονίδης, Ντανατσίδης

Ιάσμος: Μπράνος, Αχμέτ Φουρκάν, Γιαπραχτής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, ξενάκης, Λικούδης, Χατζητολούσης, Βαλσάμης, Κακουλίδης, Μορφακίδης

100 περίπου θεατές στο γηπεδο του Αβάτου

ΡΟΗ  ΑΓΩΝΑ

10' Τίποτα αξιοσημείωτο μεχρι στιγμής στον αγώνα

22' Ο ένας αντίπαλος φοβάται τον άλλον, λευκή ισοπαλία στο Αβατο

24' Καλή ευκαιρία με σουτ του Δόντσου για το Αβατο αλλα απομάκρυνε ο Γιαννόπουλος

40' Πέναλτι σε ανατροπή πάνω στον Κακουλίδη

41' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Κακουλίδης το εκτελεί εύστοχα και σκοράρει

43' Καλή εκτέλεση σε φάουλ του Χιονίδη αλλα η μπάλα καταλήγει μόλις άουτ

45΄Τέλος πρωτου ημιχρόνου Αρης Αβάτου- Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου 0-1 σε ένα μέτριο παιχνίδι για τις δυο        ομάδες

51΄ Αλλαγή για τον Ιασμο, εξω ο Λικούδης, μέσα ο Λιάρος

53΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιασμο με τον Χατζητολούση

60΄ Ακόμη μια ευκαιρία για τον Ιασμο με τον Κακουλίδη αυτή τη φορά

62'  Το σκορ παραμένει στο 0-1 για τον Ίασμο επί του Αρη

62' Αλλαγές για τον Αρη, εξω ο Βασιλειάδης Χ. και Μαραντάς, μέσα ο Βασιλειάδης Γ. και ο Κοτόπουλος

65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιασμο με τον Μορφακίδη

66' Ανταποδίδει αμέσως την ευκαιρία το Αβατο με τον Κοτόπουλο αλλα το 0-1 παραμένει

74' ΓΚΟΛ 0-2 Ο Γιαννόπουλος σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από μακρινή μπαλιά του Ξενάκη

79'  Δυσκολεύουν τα πράγματα για το Αβατο που το γκολ αυτο της έριξε την ψυχολογία και δε φαίνεται οτι είναι ικανό να αντιδράσει

84' ΓΚΟΛ 0-3 Ο Iασμος κλειδώνει την νίκη με σκόρερ το Γιαπρακτσή που με ατομική προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στο Γάμα της εστίας του Μπράνου

Τελικό αποτέλεσμα στο 'Αβατο,  Άρης- Μ. Αλέξανδρος 0-3, με την ομάδα του Ιάσμου να κάνει την πρώτη της νίκη στο μίνι αυτό πρωτάθλημα, να συνεχίζει να ελπίζει, ενώ ο Αρης μένει στον ένα βαθμό και χάνει τις ελπιδες που έχει για άνοδο.

22  ΜΑΙ  2014

Κεραυνός Πέρνης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης   0-2

Δεύτερος αγώνας της τρίτης αγωνιστικής των μπαράζ για την άνοδο στην Γ' Εθνική κατηγορία, με τον Κεραυνό Πέρνης να φιλοξενεί στο Δημοτικό Στάδιο Χρυσούπολης τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Οι δύο ομάδες παραμέναν αήττητες μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές. Οι γηπεδούχοι έχουν ισάριθμες νίκες, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν μία ισοπαλία και μία νίκη. Έτσι το σημερινό παιχνίδι είναι κρίσιμο και για τους δύο, καθώς αν κερδίσει ο Κεραυνός Πέρνης τότε θα ξεφύγει στη βαθμολογία και θα γίνει το πρώτο φαβορί για την άνοδο, ενώ αν καταφέρει και φύγει χωρίς ήττα ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα παραμείνει στο "κόλπο" της ανόδου, ενώ μαζί του θα έχει ελπίδες και ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, ο οποίος χθες πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Άρη Αβάτου με 0-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μαλούτας από τον σύνδεσμο Ημαθείας, με επόπτες τους Παρασίου και Γιάντση από τον ίδιο σύνδεσμο.

Κεραυνος Πέρνης: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Μπουλγούρας, Σιαματάς, Γεωργιάδης, Καζάρας, Μοσχοφίδης, Σουκρή Ογλού, Σαββίδης, Μουρατίδης, Βασιλειάδης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Φυσέκης, Πετκίδης, Τσικάκης, Άχπα, Καβατζικιώτης, Σαραντάκης, Θάνος, Κοιλιάρης, Δαμιανίδης, Φλώρος, Αγγελακάκης

Περίπου 200 θεατές στο γηπεδο της Χρυσούπολης, ενώ ο καιρός είναι συννεφιασμένος με αρκετή ζέστη και υγρασία.

ΡΟΗ   ΑΓΩΝΑ

1' Εναρξη αγώνα

13' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι για τον Κεραυνό Πέρνης. Ο Βασιλειάδης σούταρε προς την εστία του Εθνικού, όμως ο Φυσέκης έδιωξε σε κόρνερ.

28' Πρώτη ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Αγγελακάκη.

42' Γκοοοοοολ για τον Εθνικό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φλώρου. Το κέρδισε  ο Θάνος σε ανατροπή από τον Μπουλγούρα (τράβηγμα φανέλας). Κεραυνός Πέρνης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1

45' Εκτέλεση φάουλ από Μπουλγούρα, με διπλή επέμβαση μπλοκάρει ο Φυσέκης.

45+1'  Ευκαιρία η Πέρνη αλα Σαλπιγγίδη. Ασίστ από Σαββίδη, δεν πρόλαβε ο Μουρατίδης να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Κεραυνός Πέρνης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1

46'  Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

47'  Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Φλώρο, κόντραρε στα σώματα των αμυντικών κοντινό σουτ και απομάκρυνση της μπάλας από την περιοχή

53'  Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό. Μπαίνει ο Αμπραχαμιάν, βγαίνει ο Αγγελακάκης

55' Μαύρα σύννεφα από πάνω από το γήπεδο, έχει αρχίσει να ψιχαλίζει και όλα δείχνουν ότι έρχεται δυνατή καταιγίδα - μπουρίνι

60'  Ευκαιρία για την Πέρνη. Γυριστό σουτ του Σαββίδη, εντυπωσιακά μπλοκάρει ο Φυσέκης

62'  Πρώτη αλλαγή για την Πέρνη. Μπαίνει ο Κοντοτόλης και Βγαίνειο πρώην παίκτης του Πανθρακικού Μουρατίδης

64'  Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό. Μπαίνει ο Δούμπας, βγαίνει ο Πετκίδης

65'  Κομφούζιο μέσα στην περιοχή του Φυσέκη, το σταματά με υπόδειξη οφσάιντ ο διαιτητής ενώ τα μπουμπουνητά είναι αισθητά και ετοιμαζόμαστε για καταιγίδα.

71' Τελευταία αλλαγή για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Στη θέση του Τσικάκη περνάει ο Ξενάκης.

74' Δεύτερη αλλαγή για τον Κεραυνό Πέρνης. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Σουκρή Ογλού.

80' Απίστευτη καταιγίδα εδώ και τρία λεπτά. Ο αγωνιστικός χώρος έχει γεμίσει νερά, ενώ όσοι θεατές δεν έχουν ομπρέλες τρέχουν να κρυφτούν όπου βρουν.

85' Γκοοοοοολ για τον Εθνικό ξανά με τον Φλώρο. Μετά από κόντρες η μπάλα έφτασε στην μεγάλη περιοχή στονπαίκτη του Εθνικού, ο οποίος με σουτ νίκησε για δεύτερη φορά τον Γαβριήλ, ενώ όλος ο πάγκος και οι παίκτες της ομάδας της Αλεξανδρούπολης έχουν γίνει ένα!!! Κεραυνός Πέρνης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-2

90'+6 Τέλος του αγώνα, μετά από έξι λεπτά καθυστερήσεων. Μεγάλη νίκη του Εθνικού Αλεξανδρούπολης που τον φέρνει στην πρώτη θέση του ομίλου με 7 βαθμούς, ενώ στους 6 έμεινε ο Κεραυνός Πέρνης που γνώρισε την πρώτη του ήττα. Τελικό αποτέλεσμα: Κεραυνός Πέρνης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-2.

ΠΗΓΗ :  Νεκτάριος Αμποβιανίδης/ThrakiSports

28 ΜΑΙ 2014

Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-4
 Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Κεραυνός Πέρνης  2-1

Πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου, εξαιρετικά κομβικής σημασίας, με τον πρωτοπόρο Εθνικό να δοκιμάζεται στην έδρα του ουραγού Αρη Αβάτου ενώ στον Ίασμο ο Μέγας Αλέξανδρος αντιμετωπίζει την Πέρνη, από την οποία είχε χάσει πριν δυο εβδομάδες στην πρεμιέρα αυτού του μίνι πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις από τον Ίασμο:

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΙΑΣΜΟΥ: Μπράνος, Αχμέτ, Γιαπραχτσής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Χατζητουλούσης, Βαλσαμής, Κακουλίδης, Μορφακίδης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Γουλουράς, Σιαματας, Γεωργιάδης, Καζαρος, Μοσχοφίδης, Κουρμπάκης, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Βασιλειάδης

Διαιτητές στον αγώνα Ιάσμο - Πέρνης ο Σελεμίδης(ΕΠΣ Πέλλας) με βοηθούς τους Σίπκα και Δεμερτζή του ίδιου συνδέσμου

Οι  συνθέσεις από τα Μάγγανα:

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ: Βαρνταπετιάν, Βασιλειάδης Γ, Μπουνταγκίδης, Τσιώτης, Μπαϊρακταρίδης, Μπανατσίδης, Δόντσος, Καρασερίδης, Παλατίν, Χιονίδης, Βασιλειάδης Γ. (Τζότζος)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Πετκίδης, Τσικάκης, Άχπα, Καβατζικιώτης, Σαραντάκης, Θάνος, Κοιλιάρης, Δαμιανίδης, Φλώρος, Κυριζάκης

Διαιτητης ο Τσαλουχίδης (ΕΠΣ Κιλκίς), πρώτος βοηθός ο Νικηφορίδης (ΕΠΣ Κιλκίς) και β' βοηθός ο Γκαϊντατζής (ΕΠΣ Σερρών)

Ωρα 17:00  Εναρξη των αγώνων και στα δύο παιχνίδια

Συμπληρώνεται το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και στα δύο παιχνίδια, χωρίς σκορ

Στα Μάγγανα, δύο αναγκαστικές αλλαγές. Στο 11ο λεπτό βγήκε ο Δαμιανίδης και στην θέση του πέρασε ο Αγγελακάκης για τον Εθνικό. Στο 13ο λεπτό βγήκε ο Μπανατσίδης και στην θέση του πέρασε ο Μαραντάς.

Δοκάρι για το Άβατο, που χάνει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα. Σε αντεπίθεση, βολίδα του Βασιλειάδη Γ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Φυσέκη

Γκολ για τον Εθνικό. Ο Μιχάλης Φλώρος είναι και πάλι ο σκόρερ. Με ωραία προσπάθεια, έπιασε το αριστερό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στο 16ο λεπτό. Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1.

Συμπληρώνουμε ημίωρο στον Ίασμο, το αποτέλεσμα ανάμεσα στον Μέγα Αλέξανδρο και την Πέρνη παραμένει ισόπαλο χωρίς τέρματα

Γκολ για το Αβατο. Προσπάθεια από δεξιά του Παλατίν που καταφέρνει στο 31ο λεπτο να σκοράρει από πλάγια θέση, νικώντας τον Φυσέκη και ισοφαρίζοντας. Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης την ώρα που πίεζε ο Ίασμος. Στο 39ο λεπτό ο Παπαδόπουλος ανοίγει το σκορ από κοντινή απόσταση, μετά από σέντρα του Σαββίδη και ενώ στην αμέσως προηγούμενη φάση είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία σε τετατετ για τους γηπεδούχους ο Αρχοντής. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Κεραυνός Πέρνης 0-1

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια που μεταδίδουμε. Αποτέλεσμα πρώτου σαρανταπενταλέπτου: Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1 και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Κεραυνός Πέρνης 0-1

Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια

55' Μεγάλη ευκαιρία για το Άβατο να πάρει προβάδισμα, αλλά ο Φυσέκης αποκρούει το τετατετ του Παλατιν

65'   Γκολ για το Άβατο. Ο Χιονίδης ο σκόρερ, που έπιασε το σουτ και νίκησε τον Φυσέκη. Καρποφορεί η υπεροχή της πρωταθλήτριας ΕΠΣ Ξάνθης, που μπήκε εξαιρετικά δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-1

65 '  Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Άμεση απάντηση από την πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Έβρου - ξανά με σκόρερ τον Φλώρο. Αναμπουμπούλα μετά από φάουλ μέσα στην περιοχή του Αβάτου και από κοντά ο Μιχάλης Φλώρος ισοφαρίζει. Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-2

68' Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Με εντυπωσιακό σουτ του Μορφακίδη από το ύψος της περιοχής που καρφώθηκε στο γάμα της εστίας, η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Θράκης ισοφαρίζει αυτήν της Καβάλας. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Κεραυνός Πέρνης 1-1

70' ' Μεγάλη ευκαιρία για το Άβατο με τον Παλατίν να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι στο 71ο λεπτό. Παραμένει ισόπαλο το αποτέλεσμα στα Μάγγανα, όπως και στον Ίασμο

70'   Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Σκόρερ ο Αγγελακάκης που δέχτηκε την ασίστ από τον Φλώρο, σκόρερ των δύο πρώτων τερμάτων και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Έβρου. Ένα τέταρτο πριν το τέλος Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3

77'΄   Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Σε έξαλλα πανηγύρια ο Κοιλιάρας εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Αβάτου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαραντάκη και με κοντινό σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ οι γηπεδούχοι αλλά ο διαιτητής δείχνει σέντρα και ο Εθνικός δείχνει στο 77' να καθαρίζει το παιχνίδι. Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-4

74'    Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Σκόρερ ο Καουλίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 74ο λεπτό, μέσα σε ξέφρενα πανηγύρια από τους παίκτες και τους οπαδούς των γηπεδούχων. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Κεραυνός Πέρνης 2-1

Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις στα Μάγγανα, εμφανής η απογοήτευση των παικτών του Αβάτου αλλά και του κόσμου του, καθώς ο Εθνικός διατηρεί προβάδισμα δύο τερμάτων. Στον Ίασμο ακόμα δεν συμπληρώσαμε το ενενηντάλεπτο, καθώς το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καθυστέρηση

Ωρα 18:53  Γκολ για τον Άρη Αβάτου. Ο Χιονίδης σκόρερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-4

Τέλος του αγώνα στα Μάγγανα, αφού ο διαιτητής κράτησε πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Αμέσως μετά το γκολ σφύριξε τη λήξη όμως. Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό, που κάνει το τρία στα τρία εκτός έδρας και πάει με μεγάλο πλεονέκτημα για τις τελευταίες δύο αγωνιστικές στο Φώτης Κοσμάς, να υπερασπιστεί αυτό το προβάδισμα για την άνοδο στην Γ' Εθνική. Χειροκρότημα και για το Άβατο, που έδωσε το τελευταίο του παιχνίδι μπροστά στο κοινό του. Τελικό αποτέλεσμα: Αρης Αβάτου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-4.

Μεγάλη ευκαιρία η Πέρνη για να ισοφαρίσει. Οριζόντιο δοκάρι στις καθυστερήσεις, μετά από κεφαλιά του Ασλανίδη μέσα από την περιοχή

Ωρα   Τέλος του αγώνα και στον Ίασμο. Μετά από ένα επίσης δραματικό παιχνίδι, η ομάδα της Ροδόπης παίρνει σπουδαία νίκη με 2-1 και προσπερνά στον βαθμολογικό πίνακα την Πέρνη που μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα γνωρίζει δύο διαδοχικές ήττες από Εθνικό στην Χρυσούπολη και Μέγα στην Ροδόπη. Τελικό αποτέλεσμα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Κεραυνός Πέρνης 2-1

01 ΙΟΥΝ 2014

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Εθνικός Αλεξανδρούπολης  - Ίασμος 4-1

Μια αγωνιστική  πριν την λήξη  των  μπαράζ   ο   Εθνικός  πήρε το εισητήριο για  τη  Γ' Εθνική   πιο εύκολα  απο οτι αναμένωταν .

Οι  Συνθέσεις  των δυο ομάδων

Εθνικός: Φυσέκης, Θάνος, Τσικάκης, Δούπας, Καβατζικιώτης, Σαραντάκης, Κιριτζάκης, Κοιλιάρης, Πετκίδης, Φλώρος, Αγγελακάκης

Ιασμος: Μπράνος, Αχμέτ, Γιαπρακτσής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Χατζητουλούσης, Αμέτ Ερκάν, Κακουλίδης, Μορφακίδης

ΡΟΗ  ΑΓΩΝΑ

Αξίζει να σημειωθεί ότι στον πάγκο του Αβάτου κάθεται για πρώτη φορά μετά το ματς της πρεμιέρας ο Κομεσίδης

Στην Αλεξανδρούπολη, οφείλουμε να τονίσουμε ότι είχαμε μια αναγκαστική αλλαγή για τον Εθνικό πριν την έναρξη του ματς. Ο Κυριάκος Δαμιανίδης που είχε τραυματιστεί την περασμένη Τετάρτη δηλώθηκε αρχικά για να ξεκινήσει, δοκίμασε το πόδι του αλλά διαπίστωσε ότι δεν είναι καλά και αντικαταστάθηκε από τον Πετκίδη στην αρχική ενδεκάδα.

Γκολ για τον Εθνικό. Στο 5ο λεπτό ανοίγει το σκορ ο αρχηγός της ομάδας Φλώρος με κεφαλιά ψαράκι, από σέντρα του Θάνου. Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 1-0

Γκολ για τον Εθνικό. Με πλασέ του Κιριτζάκη στο 24ο λεπτό, η ομάδα του Έβρου διπλασιάζει τα τέρματά της και φτάνει ένα ακόμα βήμα πιο κοντά στην άνοδο. Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 2-0

Γκολ για τον Εθνικό. Μετατρέπει σε περίπατο και τυπική διαδικασία το δεύτερο ημίχρονο και τον επόμενο αγώνα. Σκόρερ χρίζεται στο 37ο λεπτό και ο Αγγελακάκης με σουτ από πάσα του Φλώρου.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 3-0

Γκολ ο Εθνικός. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ανατράπηκε ο Αγγελακάκης από τον τερματοφύλακα Μπαϊράμ, που μπήκε ως αναγκαστική αλλαγή νωρίτερα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Φλώρος, που διαμόρφωσε το Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 4-0

την Αλεξανδρούπολη έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, λογικό μετά το καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο για τον Εθνικό που εξασφαλίζει από σήμερα την άνοδο στην Γ' Εθνικ

Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Στο 72ο λεπτό ο Λιάρος με ατομική προσπάθεια μειώνει το σκορ και διαμορφώνει το Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 1-4

Τέλος του αγώνα και στην Αλεξανδρούπολη. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 4-1

4 ΙΟΥΝ 2014

Εθνικός - Πέρνη   6-0

Ίασμος - Άβατο   1-4

Τελευταία αγωνιστική, αν και αδιάφορη, για τα μπαράζ, καθώς από το απόγευμα της Κυριακής έχει ξεκαθαρίσει με πανηγυρικό τρόπο ο πρωταθλητής, που δεν είναι άλλος από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

ΡΟΗ  ΑΓΩΝΩΝ

Ωρα 16:45 Πάμε στις συνθέσεις, ξεκινάμε με τον αγώνα της Ροδόπης

Ιασμος: Μπαϊράμ, Αχμέτ, Γιαπραχτσης, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Λυκούδης, Λιάρος, Κακουλίδης, Μορφακίδης

Αβατο: Ράπτης, Βασιλειάδης Χ, Μπουνταγκίδης, Καρασερίδης, Μπαϊρακταρίδης, Μαραντάς, Δόντσος, Κωτόπουλος, Παλατίν, Χιονίδης, Βασιλειάδης Γ.

Ωρα 16:50 Πάμε στις συνθέσεις

Εθνικός: Ταργιαννίδης, Θάνος, Πετκίδης, Δούπας, Χλωρίδης, Σαραντάκης, Κιριτζάκης, Κοιλιάρης, Ξενάκης, Φλώρος. Αγγελακάκης

Πέρνη: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Δουλγκούρας, Σιαματάς, Γεωργιάδης, Καζιάρας, Μοσχοφίδης, Μουρατίδης, Κοντοτόλης, Παπαδόπουλος, Ασλανίδης

Ωρα 17:00  Εναρξη και των δύο αγώνων

Ωρα 17:05  Γκολ για το Αβατο. Στο 3ο λεπτό με γκολ του Χιονίδη ανοίγει το σκορ. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Αρης Αβάτου 0-1

Ωρα 17:15  Συμπληρώνεται σε λίγο το πρώτο τέταρτο στην Αλεξανδρούπολη, χωρίς σκορ ακόμα

Ωρα 17:30  Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Στο 26ο λεπτό σουτ ο Φλώρος έξω από την περιοχή, διαμορφώνει το Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης 1-0

Ωρα 17:35  Γκολ για τον Ίασμο. Με την συμπλήρωση του ημιώρου ο Κακουλίδης πέρασε στον Λιάρο που ισοφαρίζει διαμορφώνοντας το Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Άρης Αβάτου 1-1

Ωρα 17:40  Γκολ για τον Εθνικό. Στο 38ο λεπτό, λάθος του Σαπανίδης στο κέντρο, έκλεψε ο Σαραντάκης, έδωσε ασίστ στον Αγγελακάκη που  πέρασε και τον τερματοφύλακα και έγραψε το Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης 2-0

Ωρα 17:50 Τέλος ημιχρόνου και στους δύο αγώνες. Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Άρης Αβάτου 1-1 και Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης 2-0.

Ωρα 18:05  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 18:16  Γκολ για τον Άρη Αβάτου. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιονίδη στο 58ο λεπτό για να διαμορφωθεί το Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Αρης Αβάτου 1-2

Ωρα 18:20  Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό. Στο δοκάρι το σουτ του Φλώρου με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα

Ωρα 18:27  Γκολ ο Εθνικός. Με σουτ του Αγγελακάκη στο 69ο λεπτό, διαμορφώνεται το Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης 3-0

Ωρα 18:30  Γκολ για το Άβατο. Σκόρερ ο Χιονίδης και πάλι, με κεφαλιά αυτή τη φορά στο 71ο λεπτό. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου  - Αρης Αβάτου 1-3

Ωρα 18:33  Γκολ ο Εθνικός. Σκόρερ ο Κοιλιάρας αυτήν την φορά, στο 73ο λεπτό. Διαμορφώνει το Εθνικός - Κεραυνός Πέρνης 4-0

Ωρα 18:40  Γκολ ο Εθνικός. Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Πελτέκης, που έχει σήμερα γενεθλια, κάνει το Εθνικός - Κεραυνός Πέρνης 5-0

Ωρα 18:45  Γκολ για το Άβατο. Σκόρερ ο Χιώτης στο 88ο λεπτό. Εχουμε έτσι Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Αρης Αβάτου 1-4

Ωρα 18:47  Γκολ για τον Εθνικό. Ο Κιριτζάκης ολοκληρώνει τον θρλιαμβο για τον Εθνικό στο 90ο λεπτό. Εθνικός - Κεραυνός Πέρνης 6-0

Ωρα 18:55  Τέλος και των δύο αγώνων, που προσέφεραν πολλά γκολ. Θρίαμβος για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, που αήττητος, με πέντε νίκες και μια ισοπαλία, ανεβαίνει στην Γ' Εθνική ισοπεδώνοντας με 6-0 στον τελευταίο αγώνα τον Κεραυνό Πέρνης. Δεύτερη νίκη για τον Άρη Αβάτου, πάλι εκτός έδρας, με 4-1 στην Ροδόπη επί του Μέγα Αλέξανδρου Ιάσμου.